Kształcenie zintegrowane - witryna Aliny       Sosik

Klasa I a 

     STRONA GŁÓWNA   

ROK SZKOLNY 2007/2008 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008 – 03.09.2007 r.

         Spotkaliśmy się trochę przejęci, ale radośni i pełni zapału do pracy w nowym roku szkolnym. Dyrektor szkoły powitał gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Po części oficjalnej spotkaliśmy się w klasie z naszą panią.

Wycieczka Terebela-Staw - 3.10.2007 r.

         3.10.2007 r. pojechaliśmy z naszą panią na wycieczkę do Terebeli-Staw. Nie byliśmy pewni, czy pojedziemy, gdyż w nocy padał deszcz i było mokro. Rano trochę się przejaśniło, nie padało, więc pojechaliśmy. Pogoda nam dopisała. Teren pięknie zagospodarowany zachęcał do wielu wspólnych zabaw i obserwacji.  Największym przeżyciem było pływanie łódką i jazda na konikach. Ognisko i pieczone kiełbaski były wspaniałą atrakcją wspólnego wyjazdu w plener. Szczęśliwi wracaliśmy do domu.

 

 

 

 

 

 

Spotkanie z policjantem - 5.10.2007 r.

          5.10.2007 r. odbyło się w naszej klasie spotkanie z panią policjantką. Pani w mundurze przekazała nam wiele cennych informacji. Przestrzegła nas przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami. Były to bardzo ciekawe i interesujące zajęcia. Po tym spotkaniu na pewno będziemy ostrożniejsi i bardziej rozważni.

Ślubowanie klas pierwszych - 11.10.2007 r.

          11.10.2007 r. odbyła się uroczystość "Ślubowanie klas pierwszych". Wszyscy uczniowie klas pierwszych ubrani w galowe stroje spotkali się w sali gimnastycznej. Po części oficjalnej: ślubowaniu, pasowaniu na ucznia klasy pierwszej, rozdaniu dyplomów odbyła się część artystyczna. Dzieci z klas pierwszych deklamowały wiersze i śpiewały piosenki. Pierwszaki na pamiątkę otrzymały niespodzianki od wychowawców i rodziców. Rodzice uczniów zadbali również o ciasto i napoje. Wielkim przeżyciem były otrzęsiny pierwszoklasistów. To był bardzo miły i niezapomniany dzień.

Pasowanie uczniów przez Dyrektora Szkoły Pana Macieja Kosika.

Pamiątkowe zdjęcie z panią.

Słodki poczęstunek.

Andrzejki - 27.11.2007 r.

          27.11.2007 r. zorganizowaliśmy wieczór andrzejkowy. Pani zapoznała nas z różnego rodzaju wróżbami. Niektóre z nich wykorzystaliśmy i świetnie się bawiliśmy. Rodzice przygotowali nam słodki poczęstunek. Czas przeznaczony na zabawę minął bardzo szybko. To był naprawdę miły wieczór. Zadowoleni wróciliśmy do domu.

Mikołajki - 6.12.2007 r.

          6.12.2007 r. odwiedził nas Mikołaj i dwie Gwiazdki. Mikołaj z każdym rozmawiał. Prosił, abyśmy byli grzeczni i słuchali rodziców i pani w szkole. Aby otrzymać prezent, należało zaśpiewać piosenkę, powiedzieć wiersz lub dowcip. Niektórzy z przejęcia zapomnieli słów piosenek i wierszy, obiecali poprawę za rok. To byli bardzo sympatyczni goście.

Bal karnawałowy - 10.01.2008 r.

          Na ten dzień czekaliśmy z utęsknieniem. Stroje były przygotowane wcześniej. To był prawdziwy bal: kolorowe światła, same przeboje i my - pięknie poprzebierani. Bawiliśmy się wspaniale - wszyscy uczniowie klas I-III. W krótkich przerwach częstowaliśmy się ciastem przygotowanym przez naszych rodziców. Zadowoleni wróciliśmy do domu.

W GÓRĘ